Yhteystiedot

Käyntiosoite

Sanoma Pro Oy
Porkkalankatu 20 A
00180 Helsinki
 

Postiosoite

Sanoma Pro Oy
PL 200
00040 Sanoma
 

Laskutusosoite

Sanoma Pro Oy
Ostoreskontra
PL 104
00089 SANOMA

Y-tunnus

1970922-0


 

Ota yhteyttä

  • Pyydä tarjous
  • Lähetä palautetta
  • Kysy lisää
  • Palaute
  • Ehdota yhteistyötä
Ota yhteyttä

 

Asiakaspalvelu

Sanoma Pron asiakaspalvelu palvelee läpi kesän. Puhelinlinjamme ovat avoinna 26.6. - 28.7. ma-pe klo 10 - 15.

asiakaspalvelu@sanomapro.fi
Puh. 0203 91000
(mpm/pvm, myös jonotusajalta)
 
jalleenmyynti@sanomapro.fi
Puh. 020 11 61 300
(mpm/pvm, myös jonotusajalta)
Jälleenmyyntiasiakkaat
tuki@sanomapro.fi
(Sähköisten palveluiden käyttäjätuki)

Myynnin yhteystiedot

Harkitsetko oppimateriaalisarjan vaihtoa? Oletko kiinnostunut laajentamaan Sanoma Pro Oppimisympäristöä ja hankkimaan oppilastunnukset? Ota yhteyttä!

TallennaTallenna

TallennaTallenna

Myyntijohtaja

Pekka Luoto

Pekka Luoto
myyntijohtaja
p. 0400 702 881

 

Perusopetus 1–9: Alueelliset yhteyshenkilöt

Napauta karttaa ja näet alueesi yhteyshenkilön, johon voit olla yhteydessä.


 

1 Veli-Matti Uusipaikka
myyntipäällikkö
0400 975 025
veli-matti.uusipaikka@sanomapro.fi
 

2 Pekka Pellinen
aluemyyntipäällikkö
040 526 4349
pekka.pellinen@sanomapro.fi
 

3 Anina Luoma
aluemyyntipäällikkö
040 660 5240
anina.luoma@sanomapro.fi
 

4 Erja Hautakoski
myyntipäällikkö
040 532 0388
erja.hautakoski@sanomapro.fi
 
Kari Vuorialho
5 Kari Vuorialho 
aluemyyntipäällikkö
 040 702 5182
kari.vuorialho@sanomapro.fi
 

6 Jonne Rautio
aluemyyntipäällikkö
040 630 5820
jonne.rautio@sanomapro.fi
 

7 Anu Laitinen
aluemyyntipäällikkö
0400 263 999
anu.laitinen@sanomapro.fi
 

TallennaTallenna

TallennaTallenna

TallennaTallenna

Lukio: Alueelliset yhteyshenkilöt

Napauta karttaa ja näet alueesi yhteyshenkilön, johon voit olla yhteydessä.


 

1 Ari Heiskanen
myyntipäällikkö
040 153 5996
ari.heiskanen@sanomapro.fi
 

2 Mika Iso-Pietilä
aluemyyntipäällikkö
040 826 0373
mika.iso-pietila@sanomapro.fi
 

3 Minna Kytölä
avainasiakaspäällikkö
040 648 4700
minna.kytola@sanomapro.fi
 

4 Jyrki Kotonen
aluemyyntipäällikkö
040 652 7250
jyrki.kotonen@sanomapro.fi
 

Ammatilliset oppimateriaalit

1 Jyrki Kotonen
aluemyyntipäällikkö
040 652 7250
jyrki.kotonen@sanomapro.fi
 
Etelä-Pohjanmaa
Etelä-Savo
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lappi
Pirkanmaa
Pohjanmaa
Pohjois-Karjala
Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Savo
 


2 Mika Iso-Pietilä
aluemyyntipäällikkö
040 826 0373
mika.iso-pietila@sanomapro.fi
 
Satakunta
Varsinais-Suomi
Kanta-Häme
Päijät-Häme
Kymenlaakso
Etelä-Karjala
Uusimaa
 

 
 
 
 

Sanoma Pro Oppimisympäristö

Erja Hautakoski
myyntipäällikkö
040 532 0388
erja.hautakoski@sanomapro.fi
Minna Kytölä
avainasiakaspäällikkö
040 648 4700
minna.kytola@sanomapro.fi

 

 

 

 

 

 

Jälleenmyynti vähittäiskaupoille

Katja Reunanen

Katja Reunanen
myyntipäällikkö
050 5422 913
katja.reunanen@sanomapro.fi

Myynti kirjastoille        

jalleenmyynti@sanomapro.fi
tai puh. 020 11 61 300
(mpm/pvm, myös jonotusajalta)

Tuotteiden saatavuustiedustelut:

jalleenmyynti@sanomapro.fi
tai puh. 020 11 61 300
(mpm/pvm, myös jonotusajalta)

Huom. tässä numerossa emme
valitettavasti pysty vastaamaan yksityisasiakkaiden tai koulujen tiedusteluihin. Asiakaspalvelun yhteystiedot >>

 

 

 

Sanoma Pron ISBN-kustantajatunnus

Sanoma Pron ISBN-kustantajatunnus on muuttunut, uusi tunnus on 978-952-63.
Uusintapainoksiimme vaihdamme tunnukset vaiheittain.

Olemme listanneet oheiseen taulukkoon kaikki tuotteet, joiden ISBN-tunnus on vaihtunut 1.12.2011 alkaen.
Toivomme, että listauksemme auttaa epäselvyyksissä, kun (uusintapainosten) tunnukset päivittyvät viiveellä.

ISBN-tunnukset Sanoma Pro Oy

Päivitämme listaa viikoittain.

Pahoittelemme muutoksesta aiheutuvaa vaivaa.

 

 

TallennaTallenna

TallennaTallenna

TallennaTallenna

Sanoma Pro Verkkopalvelujen käyttöehdot ja rekisteriselosteet

Lue lisää käyttöehdoista ja rekisteriselosteesta täältä.